Eliminacje do PLANKS 2024

W dniach 1-2.03.2024 na Politechnice Wrocławskiej odbyły się Ogólnopolskie Eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Fizyki Teoretycznej PLANCKS 2024 organizowane przez Komitet Lokalny PSSF ’Nabla’.

W piątek, 1. marca osiem drużyn z całej Polski zmierzyło się w rozwiązywaniu problemów fizycznych. Strategie były różne – niektórzy stawiali na działania wspólne i dyskusje – w końcu cztery głowy nad problemem to nie jedna, inni decydowali się na indywidualizm i chłodne kalkulacje mające doprowadzić do zwycięstwa. Biegli w sztuce poskramiania problemów fizycznych okazali się również Ci, którzy dbali nie tylko o umysł, ale i o ciało, uzupełniając brakujące zmienne produktami wysokokalorycznymi.

Po trzygodzinnych walkach z zadaniami, przyszedł czas na zdecydowanie mniej stresującą część wydarzenia. Po przerwie na obiad i wykładzie prof. Marcina Mierzejewskiego, uczestnicy wyruszyli w stronę baru – w końcu ilość komórek mózgowych pobudzonych w czasie konkursu i zniszczonych musiała zostać wyrównana. Na szczęście zacięta poranna rywalizacja nie przeszkodziła nikomu w wieczornej integracji. Plotki mówią, że ostatni poszli spać już po świcie.

W sobotę rano uczestnikom przyszło wydobyć z siebie ducha rywalizacji w zupełnie nowym kontekście – oto na horyzoncie ukazał się terenowa gra integracyjna. Kroków i krasnali nie zliczyłby nawet sam Planck, ale cel został osiągnięty, a Wrocław odkryty.

Zostało już tylko ogłoszenie wyników.
Trzecie miejsce zajęła drużyna fuf, drugie TBA, a na finałach w Dublinie reprezentować Polskę będzie Chinchilla Squad. W grze terenowej na wyróżnienia zasłużyli członkowie fuf oraz Gwiazdki Hodge’a.

Dziękujemy serdecznie organizatorom, gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w Dublinie!

Sponsorem nagród była firma COMEF.

Organizatorzy z Komitetu Lokalnego Nabla

Related Post