Eliminacje do PLANKS

PLANCKS (Physics League Across Numerous Countries for Kick-ass Students) jest konkursem organizowanym corocznie przez organizacje członkowskie Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Fizyki (IAPS).

PLANCKS został po raz pierwszy zorganizowany w Holandii przez Studenten Physica in Nederland (SPIN). Pierwsza edycja PLANCKS odbyła się w maju 2014 roku w Utrechcie, a od tego czasu odbywa się corocznie.

Konkurs jest oparty na egzaminach dla studentów licencjackich i magisterskich. Jest to trzydniowe wydarzenie wypełnione licznymi wycieczkami i aktywnościami towarzyskimi, obok otwartego sympozjum i samego konkursu. Uczestnicy są zachęcani do poznania środowiska badawczego i kultury kraju goszczącego. PLANCKS umożliwia studentom fizyki z całego świata możliwość nawiązania kontaktu między sobą. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie międzynarodowej współpracy, organizacja aktywności towarzyskich i pobudzenie rozwoju uczestników. Przywołując studentów fizyki z całego świata, PLANCKS tworzy doskonałe warunki do wyzwań dla uczestników, wymiany pomysłów i doświadczeń.

Co roku PSSF lub jeden z komitetów lokalnych organizuje eliminacje do międzynarodowego finału.

Więcej informacji o PLANKS: https://iaps.info/events/plancks/

Poprzednie edycje Polskich eliminacji:
http://pssf.edu.pl/2019/04/12/polskie-eliminacje-do-plancks-2019/
http://pssf.edu.pl/2020/01/31/plancks-2020-polish-preliminary/
http://pssf.edu.pl/2021/03/11/plancks-2021-preliminaries/
http://pssf.edu.pl/2022/03/29/eliminacje-do-plancks-2022/
https://pssf.edu.pl/2024/03/20/eliminacje-do-planks-2024/